Sepetim  

Ürün yok

Nakliye 0,00 TL
Vergi 0,00 TL
Toplam 0,00 TL

K.D.V dahil

Sepetim Ödeme Yap

Haber Bülteni

Kara Üzüm Çekirdeği Organik Rasayana 100gr

Kara Üzüm Çekirdeği Organik Rasayana 100gr

Üzüm çekirdeği oligomerik proantiyasiyadin (OPC) denilen güçlü bir antioksidan içerir. OPC yaşlanma ile ilgili olan damar sertliği, felç, kalp krizi, varis, diabetik, dolaşım sistemi problemleri ile savaşmada çok güçlü bir yardımcıdır. Daha fazla bilgi için lütfen detaylar kısmını inceleyiniz.

Detaylar

Mevcut: Bu Ürün Stokta Yok


Bu ürün satışa uygun olduğunda lütfen bana bilgi veriniz

5,20 TL KDV dahil

30 AYNI KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER:

org

KARA ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ
(La.: Vitis Vinitera)(İng.: Grope Seed)


Etki ve Kullanım Alanı: Üzüm çekirdeği oligomerik proantiyasiyadin (OPC) denilen güçlü bir antioksidan içerir. OPC yaşlanma ile ilgili olan damar sertliği, felç, kalp krizi, varis, diabetik, dolaşım sistemi problemleri ile savaşmada çok güçlü bir yardımcıdır. Ayrıca bunlara ilave olarak OPC, daha genç görünmeyi sağlamak için cildinizi güneş ve diğer çevre koşullarının zararlarından korumada antioksidan görevi görür.

OPC. 5 yolla yaşlanmaya karşı savaşır.
Antioksidan Zırh: OPC diğer antioksidan olan C ve E vitamin içerikli gıdalara serbest radikallerin bloke edilmesinde yardımcıdır. Serbest radikaller beklide 60 kadar sağlık probleminin oluşmasında hücrelere saldırarak yol açarlar; kalp hastalığı, katarakt, eklem iltihabı, alerji, diabet, karaciğer sorunları, … v.b.

Vücudumuzun C ve E vitaminlerinden yararlanmasında OPC yardımcı ve destektir. OPC serbest radikallerin savunmasız hale gelmesini ve C ve E vitaminlerinin etkisinin daha çok artmasına yardımcı olur. Japon araştırmacılar OPC ile E vitaminin etkisinin 20 kat arttığını ve 50 kat daha C vitaminin serbest radikalleri yok etmekte kuvvetli olduğunu ortaya çıkarmışlardır.

Dolaşımda Etkisi: OPC’in vücudumuzda antioksidan rolü dışında kılcal damar hareketlerinin düzenlenmesi ve düzensiz dolaşımda da kullanılmaktadır. Birincisi OPC cildimizin temel koruyucusu olan Collogen tabakasını, bağ dokusunu, kıkırdak dokusunu desteklemektedir. Ayrıca hücreler arası tutkal fonksiyonu görerek vücudumuzdaki her hücre arasındaki boşluğu doldurmaktadır. Kuvvetli kolojen özellikle kan damarları için çok elzemdir.
Kılcal damarlar oksijen esini hücrelere taşır ve zararlı atıkları da dışarı atar. Onlarsız hücreler açlık çekecek ve kendi atıklarından boğulacaklardır. Kolojen takviyesi ile kılcal damarların bu görevini sağlıklı bir şekilde yapması sağlanmış olur. Kolojen dokunun desteklenmesi, güçlendirilmesi, yenilenmesinde OPC görevi büyüktür. Bu çok önemlidir. Çünkü kılcal damarlardaki bozulma serbest radikallerin hedefi haline gelecektir. Kılcal damarlardaki çatlama hücrelerin sağlığı için besinini düzenli alamamasıdır.

Zayıf damarların esnekleşmesi ile OPC yardımıyla dolaşımın düzenlemesiyle bacaklardaki ödem, ağrı, varisli damarların iyileşmesinde etkili olur.

Atardamar duvarındaki destekleme, atardamar sistemindeki oluşan zorlukları önleyicidir. Eğer atardamar duvarı yıpranırsa kolesterol ve yağ deposunu artırarak kendini korumaya çalışacaktır. Damarlardaki kolesterol ve yağ depozitosunun artması geçişi daraltacak ve kanın düzenli akışını engelleyecektir. OPC desteği kandaki pıhtılaşma ve yapışkan koyu hale gelmesini de engelliyor görünmektedir.

İyi görmedeki etkisi, özellikle diabetiklerde; pek çok insan yaşlanmayla kılcal damarların gözlere kan taşıma etkisi yıpranması nedeni ile azalmakta ve görüş kabiliyetimiz zamanla düşmektedir. Özellikle diabetik hastaları bu soruna daha yatkındırlar. OPC desteği damarlardaki bu sorunda yardımcıdır.

Genç Görünümlü Cilt: Yaşla birlikte cildimiz daha incelir. Cilt altı tabakası yağını kaybedecek buda dış derinin çökmesine, elastik olan bağ dokusu elastikiyetini kaybetmeye başlayacak ve kırışıklıklar oluşacaktır.
Cilt esnekliğini, elastikiyetini ve parlaklığını, düzlüğünü sağlayan Collogen ve elastik doku yaşlandıkça serbest radikallerin etkisi ile hırpalanacaktır. İleride kolojen dokudaki oluşabilecek hasarı azaltmak için bu dokuda hasar oluşturan enzimlerden korunmamız gerekecektir. OPC sadece serbest radikalleri duraklatmaz; kolojen dokuyu destekleyerek enzimlerden hasar görmesini engeller, kolojen bağın gençgenki durumuna gelmesine de yardımcı olur. Tıpkı bunun yerine koyduğumuz kozmetikler gibi…

Bu serbest radikal savaşçıları cildinizi güneş ışınlarının ileride vereceği zarardan da koruyacaktır. Avrupa’da anti-aging kremlerinde OPC ihtiva eden ürünlere kozmetik endüstrisinin bu doğal flavonoidi keşfetmesi ile talep artmıştır. OPC içeren ürünler C ve E vitamini içerikli ürünlerden daha etkili olmaktadır.
Pek çok insan alerjinin yol açtığı ödem ve şişlik için OPC kullanımı oluşturulan histomine miktarını azaltacaktır. Bu madde gözlerde ve geniz yolunda, burunda şişlik oluşturmaktadır.
Ödem azaltmada ve doku iyileştirmedeki etkisi nedeni ile yumuşak dokudaki yıpranmalar diz ve bilek burkulmalarında olduğu gibi spor doktorları düzenli OPC alınımını önermektedir.
OPC çam ağacı (mor itime ve Bordeaux türü) kabuğunun ekstralarında da bulunmaktadır. Fakat kara üzüm çekirdeğinde daha yoğundur ve daha da ucuzdur.
Eğer diyetinizde daha çok antioksidan eklemek isterseniz günlük 1 tatlı kaşığı düzenli kara üzüm çekirdeği tüketebilirsiniz.
OPC içerikli diğer gıdalar; Narenciye, yeşil çay, soğan, elma, böğürtlen, yerfıstığı, kızılcık, …
Yan Etkisi: Bilinen bir yan etkisi yoktur.