Resveratrol Organik Ralila 250ml. Daha Büyük Görüntüle

Resveratrol Organik Ralila 250ml.

Yeni

Kemoterapi ve radyoterapi kanser tedavisinde kullanılır. RESVERATROL üzümün kabuğundaki Resveratrol’ü yoğun olarak içermektedir.(20–23 Mikrogram/Lt) Resveratrol’ün, Antikanserojen, Antioksidan, Antiviral, Antimikrobiyal ve kolesterol düşürücü özellikleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen detaylar kısmını inceleyiniz.

Detaylar

Bu ürünün stoğu tükenmiş

EFT veya Banka havalesi ile (%3 indirimli) 99,43 TL

102,50 TL

Detaylar

Organik Kokulu Siyah Asma Üzüm,( VİTİS LAPRUSKA) FLAVONOİDLER, MİNERALLER VE ANTİOKSİDANLARCA ZENGİNDİR.


Karadeniz Bölgesinde yetişen siyah asma türü üzümden yapılan resveratrolün

KULLANIMI; Yemeklerden önce, Yetişkinler için 2 yemek kaşığı, Çocuklar için 2 tatlı kaşığı tavsiye edilir. Arzu edenler su ile karıştırıp ta alabilirler.


RESVERATROL, Karadeniz Bölgesinde yetişen Kokulu Siyah Asma Üzüm Vitis Lapruska Cinsi (İzabella) üzümünden üretilmiş besin takviyesidir.

Üzümün anti oksidan ve antiagaing etkisi yönüyle çok çeşitli kullanım alanı bulunmaktadır. Araştırmacılar Fransızların çok yağlı gıdalarla beslenmelerine karşın Kalp-Damar rahatsızlıklarının en az görüldüğü ülkedir, bundan yola çıkarak, kırmızı şarap ve resveratrol’e ulaşmışlardır.

RESVERATROL, Alkol içermemesi sebebiyle çocukların, hastaların, yaşlıların kısacası herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

RESVERATROL, Üzümün kabuğundaki Resveratrol’ü yoğun olarak içermektedir.(20–23 Mikrogram/Lt) Resveratrol’ün, Antikanserojen, Antioksidan, Antiviral, Antimikrobiyal ve kolesterol düşürüçü özellikleri bulunmaktadır.

Resveratrol siyah üzümün kendisini koruma amaçlı ürettiği bir maddedir.

Üzümün antioksidan özelliği E vitamininden 50 kat C vitamininden 20 kat daha fazladır.

Siyah Kokulu Üzümün, aynı zamanda antioksidan özelliği ile proinflamatuar aracıların üretimini azaltarak, beyin hücrelerini koruduğu bilimsel olarak Çapa Tıp Fakültesi Sinir bilim, bölümünde yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.

(bilimsel araştırmalar hala devam etmektedir.)


RESVERATROL

Kemoterapi ve Radyoterapi kanser tedavisinde kullanılan, vücuda ciddi zarar veren ancak kanserde alternatifi olmayan tedavi şeklidir.

Kemoterapi sırasında zarar gören hücrelerin başında;

1-Kemik iliği (Bu nedenle kan değerleri düşer)

2-Saç hücreleri (Saçlar dökülür)

3-Sindirim sistemi hücreleri gelmektedir.

Üzüm Bu Açıdan Mükemmel Bir Meyvedir. ANCAK HER ÜZÜM DEĞİL Uluslar arası normlara uygun ORGANİK yetiştirilen.

4 lt RESVERATROL, yaklaşık olarak 100 - 110 kg üzüme eşdeğer Karadeniz bölgesinde yetişen,Siyah Kokulu Üzüm( İzabella) cinsi üzümden üretilmiş bir gıda takviyesidir. Organik ürün olması yönüyle hiçbir katkı maddesi içermemektedir.


Kemoterapi Sırasında RESVERATROL Kullanmanın Avantajları;

1-Vitis Lapruska (izabella) cinsi siyah üzüm, Karadeniz bölgesine has bir tür üzümdür. Hava şartları ve bazı parazit, enfeksiyonlara karşı, kendini korumak için Resveratrol adlı maddeyi yoğun olarak salgılar.

Bu maddede insan fizyolojisi üzerinde şu etkilere sahiptir;

a —Kanser önleyici olarak literatürlere geçmektedir.

b —Çok kuvvetli bir antioksidandır.

c— Kemik iliğini koruyan ve çalıştıran ender maddelerden biridir.

2-Siyah üzüm halk arasında kan yapıcı ve karaciğer koruyucu olarak bilinir.Antioksidan aktivitesi ile karaciğer korunur. 

3-Siyah üzümün içerdiği etken maddeler, vücutta birikmez suyla parçalanıp atılır. 


Not : Kullanırken Buzdolabında Muhafaza Ediniz. UV Işığından Koruyunuz.KAYNAK; Çeşitli Üniversite ve Araştırmacıların internetteki bilgilerinden alınmıştır 


Grip Olmak İstemiyorsanız! 

Prof. Dr. Ahmet Maranki: "Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmenin en önemli yolu siyah üzüm tüketmektir

Dünya Sağlık Örgütü tüm dünyayı “Olağanüstü durum var. Büyük bir grip salgınıyla karşı karşıyayız. Buna tüm ülkeler ve yerel yöneticiler hazır olmalı” uyarırken, insanlar bağışıklık sistemini nasıl güçlendiririm?” sorusunun cevabını arıyor.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız Prof. Dr. Ahmet Maranki, bağışıklık sistemini güçlendirmenin en önemli yolunun siyah üzüm tüketmek olduğunu söyledi. 

İşte Maranki'den önemli tavsiyeler:

yla ilgili bilinçli olmak gerekir.

- Bağışıklık sistemi- Bağışıklık sistemi nedir?

İnsan sağlığını temin eden ve koruyan en önemli faktör vücudumuzun immün sistemi yani bağışıklık sistemidir. Bu sistem zayıfsa bu kişide her türlü iltihabi hastalık, psikosomatik hastalıklar ve hatta kanser dahi immün sistemi güçlü olan birine oranla çok daha kolay ortaya çıkabilir. Bu sisteminin gelişmesi için bebeklikten başlayarak yaşamın her devresinde gerekli itinanın ve dikkatin gösterilmesi gerekir. Bunun için de konu neden zayıflar ya da çöker?

Bağışıklık sistemi, çok komplike bir sistem olup, vücudu bakteri ve virüslere, birçok yabancı maddeye ve kanser hücrelerine karşı koruyan milyarlarca kan hücresi ve proteinlerin organize bir şekilde çalışması sonucu ortaya çıkan ve vücut için hayati değeri olan bir faaliyettir. Yaşlılıkta immün sistem zayıflar ve hastalıklar daha kolay yerleşir. Bu nedenle belli bir yaştan sonra vücut için gerekli temel gıdaların yanında, immün sistemi kuvvetlendiren ek doğal ürünlerin alınmalarının yararlı olacağı inancındayım. Bu fikirden hareketle immüniteyi olumlu yönde etkileyen çeşitli vitamin, mineral ve ürünler kullanılmasını tavsiye ederim.

- Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için önereceğiniz en doğal bitki, meyve ya da sebzeler nelerdir?

Tabiatta yaratılan hiçbir şey boşuna yaratılmamıştır. Bize düşen bunlardan istifade etmektir. Alfa, soya, kapari, ekinezya gibi bitkilerin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi olduğunu uzmanlar açıklamıştır. Konuyla ilgili çok sayıda araştırma mevcuttur. Siyah üzümü de unutmamak gerekir. Üzüm immün sistemini güçlendirdiği için hastanın tedaviye daha çabuk cevap vermesini sağlar.

Siyah üzüm kanı sulandırarak kansızlığa iyi gelir. En önemli özelliği bağışıklık sistemini kuvvetlendirmesidir. Kişilerin grip gibi viral enfeksiyonlardan korunmaları için bol miktarda doğal siyah üzüm tüketmelerini öneririm. Karaciğer rahatsızlıkları ve demir eksikliğinde de faydalı bir meyvedir. 

Neden siyah üzüm?

Bilimsel araştırmalarla kanıtlanan siyah üzümün, kanser hastalarında besin destek ürünü olarak kullanılması önerilmektedir. Siyah üzümün kabuğunda bulunan “resveratrol” adı verilen doğal antibiyotiğin, özellikle lösemi hastalarında etkili olduğuna ilişkin araştırmalar son yıllarda yayımlandı. Bununla ilgili bir çalışma 33. Ulusal Hematoloji Kongresinde ikincilik ödülü aldı. Nature gibi dünyanın belli başlı dergilerinde bu maddenin kanser hücrelerine karşı etkili olduğu gösterildi ve çalışma çok hızlı ilerliyor. Hatta KML türü kanserli hastalarda çok etkin olan “Glivec” ilacına direnci olanlarda bile bu maddenin etkili olduğu ortaya çıktı. Bazı bilim adamları kemoterapiden sonra değerlerinde düşme olan trombosit ve lökositlerin toparlanmasında bu maddenin etkili olduğunu gösteren çalışmalar ortaya koydu. Literatüre geçen çok başarılı sonuçlar var. Unutmamak gerekir ki antikanserojen etkisi olan bu madde alternatif bir tedavi değil, ilaçla beraber alınması gereken tamamlayıcı bir üründür.

“Cosmic çekirdekli ve kabuklu kara üzüm özü” ürünü nasıl oluştu?

Her işimiz, “Sizin en hayırlınız, insanlığa en faydalı olanınızdır” hadisi şerifinden yola çıkarak hizmet amaçlıdır. Kara üzümün faydaları saymakla bitmez, bu faydalı ürünü insanlara tanıtmak amacıyla bu işe koyulduk. Ekstremiz, Fransa’dan ithal edilen syrah ve merlot cinsi üzüm fidanlarımız, Eko-Tar ile Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığı denetiminde organik tarım esaslarına göre, Malatya da yetiştirilmesinden elde edilmiştir. İçeriğinde herhangi bir koruyucu veya tatlandırıcı katkı maddesi yok. 300 gramlık kavanoz içerisinde sadece 5 kilogram syrah ve 2 kilogram merlot cinsi üzüm olmak üzere 7 kilogram üzüm vardır. Taze kara üzümün sapları ayıklandıktan sonra dezenfekte edilip, çekirdeği ve kabuğu ile birlikte işlenmesi sonucu elde edilmiştir.


Resveratrolun antikanserojen ve antimutajen Özelliği 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (OÜ) Tıp Fakültesi'nde yapılan bir araştırmada, daha önce kanseri önleyici, yağ metabolizmasını düzenleyici ve yaşlanmayı geciktirici antioksidan özelliği olduğu kanıtlanan siyah üzümdeki “resveratrol” maddesinin kalbi de koruduğu tespit edildi.

OÜ Tıp Fakültesi Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Tuğrul Kural Prof. Dr. Behçet Sevin Doç. Dr. Sadettin Dernek ve Yrd. Doç. Dr. Murat İkizler'den oluşan ekip resveratrol maddesini araştırdı. 4 yıl süreyle belirli aralıklarda yapılan laboratuvar araştırmasında denek olarak fareler kullanıldı. 

Araştırma sonunda resveratrol maddesi verilen farelerin kalpleri diğerlerine göre daha sağlıklı çıktı. Resveratrol ün düzenli tüketilmesi halinde kalp krizini önlemede kullanılabilineceğini belirtti. Antioksidan olan üzüm çekirdeği vücudu kendi içinde oluşan ya da dış kaynaklı serbest oksijen radikallerinden ve diğer radikallerden korur. Üzüm çekirdeğinin antioksidan özellikleri çok tanınmış antioksidan vitaminler olan C vitamininden 20 kat E vitamininden ise 50 kat daha üstündür.

Kimler kullanmalı?

Emziren anneler, yaşlılar, bağışıklık sistemi düşük olanlar, gelişme çağındaki çocuklar ve aşırı zayıflık çekenler rahatlıkla kullanabilir. Anne sütünden bebeğe geçerek bebek gelişiminin daha sağlıklı bir süreçte olmasını sağlar. Ayrıca cilt sorunları yaşayanlar, doğrudan yüze kara üzüm maskesi olarak kullanabilirler. Ciltteki yaşlılık lekeleri ve kahverengi lekeleri kapatır. Deriyi dinçleştirdiği için kozmetik sanayinde merhem olarak da kullanılabilir. 

Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak kullanılır. Beyaz şekeri hayatımızdan çıkarıp, bal yada bu tarz ürünleri tatlandırıcı olarak kullanmalıyız. Diabet rahatsızlığı olan kişilerin kullanması uzmanlar tarafından önerilir. Sürekli bilgisayarın başında olan kişilerin göz sağlığının korunmasında da önemlidir. 

Kaynak: İnternetten alıntıdır.

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Resveratrol Organik Ralila 250ml.

Resveratrol Organik Ralila 250ml.

Kemoterapi ve radyoterapi kanser tedavisinde kullanılır. RESVERATROL üzümün kabuğundaki Resveratrol’ü yoğun olarak içermektedir.(20–23 Mikrogram/Lt) Resveratrol’ün, Antikanserojen, Antioksidan, Antiviral, Antimikrobiyal ve kolesterol düşürücü özellikleri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen detaylar kısmını inceleyiniz.

Bir Yorum Yaz

30 BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

Taksitler

wrd
Taksit Aylik Toplam
1 104.79 104.79 TL
2 53.03 106.05 TL
3 35.77 107.31 TL
4 27.14 108.57 TL