Ardıçlı Karışık Selülit Bitki Çayı Rasayana Organik 80gr Daha Büyük Görüntüle

Ardıçlı Karışık Selülit Bitki Çayı Rasayana Organik 80gr

Yeni

Selülit ve varislerde etkilidir.

Detaylar

2 adet

EFT veya Banka havalesi ile (%3 indirimli) 8,25 TL

8,50 TL

Detaylar

Selülitin nedeni vücudun sıvı atık sistemi olan lenf dolaşımında zamanla iltahaplı ödem birikmesi ve bu ödemin dokusunu iterek girintili çıkıntılı selülit oluşturmasıdır. Selülit çayının özelliği lenf sisteminde oluşan ve dolaşımın yavaşlamasına sebep olan bu ödemin idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlamasıdır. Ayrıca, bu çay varis ve bacaklardaki iltahaplı yaraların iyileşmesinede yardımcı olur.

 

 

 REZENE 
(La.: Foeniculum Vulgare) 
(İng.: Fennel Seed) 

Etki ve Kullanımı: Mide salgılarını artırıcı, Sindirimi düzenleyici, Bağırsak ve Mide gazlarının oluşumunu önleyici, İdrar söktürücü, Anne sütü artırıcı, Sakinleştirici, Sağladığı gevşeme ile Bağırsak sancılarını giderici, Beklerde ishal ve Gaz sancılarını giderici, olarak önerilmektedir. 
Diğer kullanım alanı olarak Arpacık gibi gözkapağı enfeksiyonlarında ılık pansuman olarak kullanılmaktadır.

ISIRGAN OTU YAPRAĞI
(La.: Urtica Dioica )
(İng.: Netle Leaf)

Etki ve Kullanım Alanı: İdrar artırıcı, Kan temizleyici, Romatizma ve Siyatikte itki ağrıyan yerlere sürülerek tahriş yapılır ve ağrının giderilmesi için kanın bu bölgeye toplanması sağlanarak ağrının giderilmesinde kullanılmaktadır. 
Yapraklardan hazırlanan hazırlanan infüzyon saç dökülmesine karşı kullanılır. 
Kanın pıhtılaşmasını önleyici etkisi de bilinmektedir. Kalp yetmezliği ödemlerde ve toplardamar yetmezliğinde bu etki KİRCHAT() tarafından kesin olarak ispatlanmıştır. 
Yine gargara oluyla Ağız, Boğaz iltihaplarında kullanılabilir. Kansızlık tedavisinde destekleyici olarak kullanılabilen ısırgan yaprağı, Romatizmalı hastalıklar ve Gutta da faydalıdır. Vücutta Ürik Asit birikimi ile oluşan Gutta, ısırgan böbreklerden atılımını artırarak yararlı olur. Bu etki JARETZKY tarafından da objektif olarak teyit edilmiştir. 
Çok kuvvetli olmayan etkisi uzun vadede kendini gösterir. Haricen Egzama tedavisine yardımcı olur. 

BİBERİYE
(La.: Rosmarinus Officinalis)
(İng.: Rosemary Leaf)

Etki ve Kullanım Alanı: Mide ve Bağırsak uyarıcısı, İdrar söktürücü ve Safra artırıcı, Kabızlığı giderici, Dolaşımı canlandırıcı, Vücuttan zehirli maddeleri atmaya yardımcı olarak bilinir. 
Biberiyenin etkisi başlıca dolaşım sistemini ve sinir sistemini canlandırmasıdır. Bu sebeple yaşlılardaki damar sertliğine ağlı hafıza zayıflıklarında kullanılmaktadır. 
Biberiye kâfuru sayesinde vücuda zindelik ve kuvvet vericidir. Tansiyonu yükseltir. Yine yaşlılarda ateşli hastalıkların nekahet dönemlerinde, yorgunluklarda vücut direncini artırır ve iştah açıcıdır. Gut için kullanılır. Biberiye banyo olarak kullanıldığında genel olarak kan dolaşımını artırıcı ve zindelik verici etkisiyle faydalanılır. Ayrıca saçları kuvvetlendirir ve dökülmeyi azaltır.

ARDIÇ TOHUMU 
(La.: Juniperus Oxycedros)
(İng.: Juniper Berry)

Etki ve Kullanım Alanı: İdrar artırıcı, Terletici, Antiseptik, özelliği vardır. Romatizmalı hastalıklarda, burkulma ve çarpma gibi kazalarda ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. 
Dahilen ve yüksek miktarda uzun süre kullanılırsa böbrekleri tahriş eder ve idrarda kanamaya sebep olur. Aromaterapistler selülitte, eklem iltihabı ve romatizmalar için ardıç yağından genişçe faydalanmaktadırlar.

ATKESTANESİ YAPRAĞI
(La.: Aesculus Hippocastanum) 
(İng.: Horsechesnut Leaf)

Etki ve Kullanım Alanı: Varis, Hemoroit, Ödem ve Lenf Sistemi tıkanıklıklarında önerilmektedir. 

Atkestanesi ağacı olgun tohumları nişasta, şeker, sabit yağ, flavon türevleri ve saponitler(aesculin, aescin gibi) taşırlar. Aescin’in ulunduğu atkestanesi tohumları yüzyıllardan beri çeşitli halk ilacı terkipleri halinde ağrı, romatizma ve ödemlerin giderilmesinde kullanılmaktadır. 
Dolaşımın yavaşlamasına sebep olan dokularda birikmiş iltihaplı ödemi dolaşıma katıp idrar yolu ile atımını sağlamaktadır.

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Ardıçlı Karışık Selülit Bitki Çayı Rasayana Organik 80gr

Ardıçlı Karışık Selülit Bitki Çayı Rasayana Organik 80gr

Selülit ve varislerde etkilidir.

Bir Yorum Yaz

30 BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

Taksitler

wrd
Taksit Aylik Toplam
1 8.69 8.69 TL
2 4.40 8.79 TL
3 2.97 8.90 TL
4 2.25 9.00 TL