Arpa Tane Organik Rasayana 500gr. Daha Büyük Görüntüle

Arpa Tane Organik Rasayana 500gr.

Yeni

Mesane ve idrar yollarındaki iltihapları temizler. Böbrek ve kum taşlarının dökülmesine yardım eder. Prostat büyümesini önler.Daha fazla bilgi için lütfen detaylar kısmını inceleyiniz.

Detaylar

2 adet

EFT veya Banka havalesi ile (%3 indirimli) 5,82 TL

6,00 TL

Detaylar

Arpa tek yıllık bir uzun gün bitkisidir. Fakat değişik gün uzunluklarına da uyabilir. Arpa, tahıllar içerisinde en çok kardeşlenenlerdendir. Olağan durumda 5 – 8 kardeş verir. Bitki boyu ortalama 35-100 cm kadardır. Başakları ortalama 8 – 15 cm boyunda olup 2, 4 ve 6 sıralıdırlar. Arpa, fazla soğuk ve fazla sıcak olmayan, nispi nemi yüksek olan yerlerde iyi gelişir. Arpa için en uygun topraklar, organik maddece zengin, milli, havalanması ve nemliliği uygun, nötr reaksiyonlu ( PH’ı 5 ile 8 ) topraklardır.

 

  • Arpanın İçindeki Maddeler (Etken Maddeler)

 Arpa, Protein, B1, B3, B6 vitaminleri ile demir, magnezyum, selenyum, potasyum, fosfor ve manganez mineralleri içerir.

 

  • Arpanın Faydaları ve Tıbbi Etkileri

Arpa idrar söktürür. Mesane ve idrar yollarındaki iltihapları temizler. Böbrek ve kum taşlarının dökülmesine yardım eder. Prostat büyümesini önler. Asabi kusmaları durdurur. Boğaz ve baş ağrılarını dindirir. Dil iltihaplarını giderir. Arpa, baş ve boğaz ağrılarını dindirir. Arpa, sirke ile kaynatılıp uyuz, egzama gibi kaşıntılı deri hastalıklarına sürülürse faydalı olur. Uykusuzluğa iyi gelir.

Arpa, en emin ateş düşürücü ilaçtır. Nezleyi, gribi, ağız ve boğaz, mide ve borsak, akciğer, karaciğer, dalak, böbrek, prostat, mesane iltihaplarını iyi eder. Öksürüğü, yarım baş ağrısını, asabi kusmaları, kansızlığı ishali, pekliği, kemik zafiyetini romatizma ve adale ağrısını, sıkıntıyı giderir. İshale karşı tatlandırmadan veya tatlandırıp oda hararetinde içilir. Bebeklere sıcak içirilmez.

Arpanın faydaları arasında, cilt lekelerine karşı arpa unu maskesi yapılabilir. Maske her gün cilde uygulanarak 2 veya 3 saat bekletilerek cilt lekelerinden kurtulmayı sağlar.

Hararete karşı 4 bardak suya 2 çorba kaşığı arpa konur. Kaynatılıp süzülür. Hararet bastıkça birer çay bardağı içilir.

Ödem tedavileri için dört bardak suya 2 çorba kaşığı arpa ve 3 tutam kiraz sapı konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Günde 4 kere birer kahve fincanı içilir.

Sivilce ve siyah lekelere karşı arpa unu bal ve sirkeyle karıştırılıp maske şeklinde cilde uygulanırsa etkili olur.

Temriye hastalığına karşı bir çorba kaşığı arpa, ateşte yakıldıktan sonra külü temriyelerin üzerine sürülür.

Sulu egzama için arpa yağı sürülür.Hastalık olan yere 2-3 gün boyunca arpa yağı sürülür. Ancak Türkiye’de Arpa yağı çok zor bulunur. Yurt dışında ise çok pahalı olduğundan özel bir yolla damıtarak tedarik edilebilir.

 

Yorumlar

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Bir Yorum Yaz

Arpa Tane Organik Rasayana 500gr.

Arpa Tane Organik Rasayana 500gr.

Mesane ve idrar yollarındaki iltihapları temizler. Böbrek ve kum taşlarının dökülmesine yardım eder. Prostat büyümesini önler.Daha fazla bilgi için lütfen detaylar kısmını inceleyiniz.

Bir Yorum Yaz

30 BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

Taksitler

wrd
Taksit Aylik Toplam
1 6.13 6.13 TL
2 3.11 6.21 TL
3 2.09 6.28 TL
4 1.59 6.36 TL